środa, 1 lipca 2015

Bananowa kawa mrożona

Nie wyobrażam sobie dnia bez kawy. Nie wyobrażam sobie też niektórych dni bez deseru. Jest jeden magiczny sposób, aby połączyć te moje dwa niewyobrażenia - zrobić kawę mrożoną. Dziś propozycja bananowa. Przygotowana na bazie mocnego, czarnego i podwójnego espresso z dodatkiem mrożonych bananów, lodów czekoladowych i mleka. Jest słodka, intensywna i bardzo bardzo orzeźwiająca. Poniżej podaję składniki na dwie porcje pysznej mrożonej kawy bananowej. Do przygotowania swojej wersji używam mrożonych bananów. Zamrażam zawsze te, które nie wyglądają zbyt apetycznie, ale są cudownie słodkie i pyszne. Obieram je ze skórki, kroję na mniejsze kawałki i hop do zamrażarki. Takie kawałki bananów świetnie sprawdzają się przy przygotowaniu koktajli, szybkich sorbetów bez cukru czy właśnie mrożonej kawy. Jeżeli nie zdarza wam się zamrażać bananów, nie ma potrzeby robienia tego. Wystarczy dodać świeżego banana, ale zamiast połowy mleka dodać do blendera kostki lodu. Kawa będzie równie bananowa i zimna.


Bananowa kawa mrożona


Składniki:

2 zamrożone banay
100 ml lodów czekoladowych
200 ml mleka
podwójne espresso (lub 100 ml bardzo mocnej kawy rozpuszczalnej)


Bananowa kawa mrożona


Przepis:

- Na dobry początek przygotowujemy kawę. Nie ma potrzeby chłodzenia jej. Nawet lepiej jeżeli będzie ciepła, bo polane nią mrożone banany będziemy mogli łatwiej miksować. 

- Do miski blendera wkładamy banany i lody czekoladowe. Polewamy je kawą i dopełniamy mlekiem. Wszystko blendujemy na gładką masę. Jeżeli jest zbyt gęsta dolewamy odrobinę mleka lub kawy - w zależności, co bardziej lubimy i czy chcemy, aby napój był łagodniejszy lub mocniejszy. 

- Kawę podajemy w wysokich szklankach. Jeżeli lubicie możecie kawę udekorować bitą śmietanką lub spienionym mlekiem. 

Smacznego :)


Bananowa kawa mrożona

15 komentarzy: